děti

Aktuality

 

 

    NABÍDKA PRACOVNÍHO MÍSTA

        Hledáme provozní pracovnici poradny Cesta těhotenstvím v Ostravě. 
         Podrobnosti naleznete zde.

 

     NEVÍTE, CO S VĚCMI PO DĚTECH? DARUJTE JE...
 
        V poradně Cesta těhotenstvím pomáháme výbavičkami pro miminko rodičům, kteří se ocitli v nouzi. Můžete jim pomoci i Vy. Více zde.

   

   

     PODPOŘTE NÁS DÁRCOVSKOU SMS

           Můžete kdykoliv . Podrobnosti najdete zde.

 

 

 

 

20. - 26. 11. 2017 k účasti na sbírce trvanlivých potravin
    

    

 

  5. 12. 2017 do poradny Cesta těhotenstvím na předvánoční tvůrčí dílnu

     Vánoční ozdoby z papíru   

      Podrobnosti najdete zde.

 

7. 12. 2017 k nákupu našich výrobků na akci

     Advent plný křídlení  

      Podrobnosti najdete zde.

 

9. 12. 2017 do Azylového domu pro těhotné ženy v tísni v Hamrech u Hlinska na

     Pohádkové divadelní představení  

      Podrobnosti najdete zde.

 

  13. 12. 2017 do poradny Cesta těhotenstvím na setkání na téma

     Jak nosit miminko?  

      Podrobnosti najdete zde.

 

  Na dovolenou s dobrým pocitem

       Přijeďte si odpočinout a načerpat v podzimní přírodě. Nabídku ubytování najdete zde.

 

K nákupu v našem obchůdku Na jevišti

       Udělejte si radost novým oblečením! Podrobnosti  najdete  zde.

 

 

 

Tip pro vánoční nákupy

Sháníte netradiční dárek pro své blízké?

Ručně šité tašky, povlečení, zdobené lité svíce i další dárky můžete nakoupit v našem stánku na Adventu plném křídlení v Ostravě a také přímo v poradně Cesta těhotenstvím v Ostravě. Výtěžek z prodeje je určen pro podporu Azylového domu pro těhotné ženy v tísni.

Přijďte si vybrat!

 

 

Příspěvek Nadace Naše dítě

17. listopadu proběhlo za účasti zástupkyně ředitelky Nadace Naše dítě paní Štěpánky Gregorové, pana radního pro sociální věci a neziskový sektor v Pardubickém kraji Ing. Pavla Šotoly a místostarosty města Havlíčkův Brod slavnostní předání nadačních příspěvků, kterými Nadace Naše dítě podpořila neziskové organizace z prostředků získaných v rámci kampaně společnosti ROSSMANN.

Mezi vybrané azylové domy patřil i náš Azylový dům pro těhotné ženy v tísni. Nadační příspěvek ve výši 200 000 Kč bude využit na zajištění vzdělávání a odborných služeb pro klientky, například terapeuta/psychologa nebo videotreninku interakcí.

Děkujeme za podporu!

 

 

Brigáda mezi spadaným listím

Na konci října se vydali naši dobrovolníci na pravidelnou brigádu do azylového domu. Jejich pomoc byla jako vždy velmi vítána. Zdatnější tatínky čekalo čištění okapů od spadaného listí a do hrabání zahrady a okolí domu se pak zapojili všichni. A ještě s úsměvem a radostí.

Děkujeme za pomoc i milé povzbuzení!

 

 

Komunikace dětí raného věku

Ve středu 25. října bylo v poradně opět živo. Maminky s dětmi si přišly poslechnout fyzioterapeutku a Bobath terapeutku Olgu Večeřovou, která hovořila o komunikačních dovednostech malých dětí a o tom, jak je rozvíjet.

Děti mezitím živě komunikovaly v dětském koutku jak mezi sebou navzájem, tak i s dobrovolnicí a pracovnicemi poradny.

 

 

Pomoc v rámci Dne dárcovství

I když svátek Dárcovství, který proběhne 28. listopadu 2017 se teprve blíží, v jeho rámci nás již podpořila společnost TPA Audit, s.r.o. Z jejího finančního daru 15 000 Kč bude pořízen dataprojektor pro zajištění přednáškové činnosti pro maminky s malými dětmi.

Děkujeme! A pokud se budete chtít připojit také, budeme rádi!

 

Vítaná podpora

Poradnu Cesta těhotenstvím podpořil v její činnosti také Nadační fond RESIDOMO.               

Svou podporou se podílí na částečné úhradě nájmů a služeb spojených s nájmem v období říjen 2017 až prosinec 2018. Děkujeme!

 

 

Výchova zábavou? Rozvíjíme děti hrou...

Ve středu 11. října v dopoledních hodinách se poradna Cesta těhotenstvím zaplnila rodiči s malými dětmi. V první části programu se pod vedením speciální pedagožky Jany Macečkové všichni s nadšením zapojili do netradičníh her, seznámili se s pomůckami, které napomáhají k rozvoji psychomotoriky, a s hračkami, které je možné si levně vyrobit doma.

V druhé části setkání lektorka hovořila o výchově batolat a předškoláků a zodpověděla množství dotazů souvisejících s danou tématikou.

 

 

 

Poděkování

Od letošního podzimu se o poradně Cesta těhotenstvím mohou dozvědět i návštěvníci nedalekého Husova sadu. V tomto oblíbeném zátiší v centru Ostravy je nyní umístěn reklamní nosič, který zde bezplatně instalovala společnost SeePOINT.

Děkujeme za podporu!

 

 

Putování ke kořenům

28. září se uskutečnil již 8. ročník tradičního setkání příznivců a dárců Nadačního fondu Betlém nenarozeným pod názvem Putování ke kořenům. Beskydy účastníky přivítaly krásným slunečným počasím a tak podzimní přírodou putovali velcí i malí.

Děkujeme všem, kdo přijeli. Věříme, že také tento rok setkání povzbudilo a dodalo novou energii a chuť chránit život v každé jeho fázi. A za rok jste opět zváni!

Více o setkání se můžete dočíst zde.

 

Děkujeme za pomoc!

Děkujeme Vám všem, kdo jste se zapojili do kampaně Dejme úsměv dětem. A rádi vyřizujeme poděkování také z Nadace Naše dítě.

Ráda bych jménem Nadace Naše dítě poděkovala za podporu kampaně Dejme úsměv dětem, díky níž se letos vybralo 5 118 426 Kč. Můžeme tak nabídnout velmi důležitou pomoc azylovým domům, Fondu ohrožených dětí, babyboxu, organizaci Helppes a rodinám, které se starají o handicapované děti. Mnohokrát za ně děkuji.

Zuzana Baudyšová, ředitelka Nadace Naše dítě

 

 

Třebovický koláč

Ve dnech 15. - 17. září se uskutečnil v prostorách parku v Ostravě Třebovicích hudební festival Třebovický koláč. Mezi doprovodnými aktivitami nechyběl ani stánek s našimi výrobky. Návštěvníky zaujal především ručně šitými taškami a dětským povlečením a my děkujeme všem, kdo nás podpořili zakoupením našich výrobků i svou návštěvou.

 

Šance pro dětský úsměv

Především dětem, jejichž mámy ve svém těhotenství prožívají tíseň nebo nepřijetí, slouží náš Azylový dům pro těhotné ženy v tísni v Hamrech u Hlinska. V lednu oslavíme  již 10 let od jeho otevření. Za dobu jeho provozu v něm našlo pomoc, zázemí,  podporu i novou šanci již 121 matek a 154 dětí.

Děkujeme Vám všem, kdo nás v tomto díle podporujete. Bez Vás bychom to nedokázali.

 

 

 

Rozhovor s naším dobrovolníkem

Dobrovolníci patřili a patří neodmyslitelně k životu naší organizace. Jejich podpora je velmi pestrá. Jezdí na pravidelné brigády do azylového domu, podporují nás finančně, hrají divadelní představení pro příznivce a dárce, šíří poselství úcty k životu dál ve svém okolí a jsou k dispozici pro to, co je právě potřeba. A to bez ohledu na to, že i oni sami mají své rodiny, svá zaměstnání, své starosti. Co jim dává sílu a inspiraci?

Do rozhovoru s jedním naším dobrovolníkem se můžete začíst nebo zaposlouchat právě zde.