děti

Další prorodinné aktivity / Tání ledů

Tání ledu/ 2018 / 2017 / 2016 / 2015 / 2014 / 2013 / 2012

Tání ledů 2018

14. dubna 2018 se uskutečnil již 28 ročník Tání ledů. Také tento rok jsme pozvali malé děti s rodiči i starší děvčata do jarní přírody, abychom společně hledali skutečné lidské hodnoty - čestnost, pravdivost, odvahu, věrné přátelství.

Dobrovolníci, kteří program už několik měsíců dopředu pečlivě připravovali, nachystali pro účastníky 3 trasy, na kterých se mohli přiměřeně svému věku učit pomáhat, překonávat strach i těžkosti a dovědět se i mnoho nového.

 

Malé děti se na svém putování setkávaly s různými lesními zvířátky a pomáhaly uzdravit medvěda, potěšit prasátko, pomoci sově i dalším.

Starší děvčata byla úvodním příběhem pozvána do království, které je ohroženo zradou. Díky jejich odvaze, se kterou donesla důležitou zprávu, se vše obrátilo v dobré a na závěr se společně mohla radovat i s celým královstvím.

Nejstarší děvčata také hledala odvahu a to tu nejdůležitější - odvahu být sám sebou. A tak se učily svobodě sebepřijetí, svobodě vztahů i svobodě vůči okolnostem, aby jednou mohly svobodně přijmout zodpovědnost za celý svůj život.

 

Počasí tentokrát po několika deštivých letech všechny příjemně překvapilo jarním sluníčkem a oblohou bez mráčku, a tak na rozkvetlých loukách cíle skutečně tály ledy. Ne ty zimní, ty už byly dávno pryč, ale ledy srdcí, se kterými jarní sluníčko nic nepořídí. Každý z nás ale může. 

Tak jestli se k nám příští rok chcete přidat, jste srdečně zváni!

A pár čísel na závěr:

Malé trasy se i se svými rodiči zúčastnilo 53 dětí, střední 42 děvčat a velké 38. Na trasách, v cíli a v zajištění pomáhalo 103 dobrovolníků.

©2010 OPS Dlaň životu | webdesign eLoading