děti

Projekt ZAČÍT ZNOVU

O projektu

Projekt Začít znovu má v roce 2019 již osmým rokem podobu tréninkového zaměstnávání matek, klientek Azylového domu pro těhotné ženy v tísni, formou dohody o provedení práce.

Klientky azylového domu jsou většinou matky dětí předškolního věku. Na nesnadné účasti těchto žen na trhu práce se podílí zejména umístění azylového domu (malá obec vzdálená 3 km od města), obecná nedostupnost zaměstnání v lokalitě a nedostatečné spojení MHD. Většina klientek nemá pracovní zkušenosti, mnohdy neměly možnost zahlédnout pracovní režim ani u svých rodičů.

Cílem projektu je nabídnout klientkám drobný přivýdělek dle jejich časových možností v rámci péče o dítě a tak jim dát prožít, že pokud pracují, mohou si za získané peníze něco pořídit nebo řešit svou finanční či dluhovou situaci. Drobné zaměstnávání může mít pozitivní dopad také na psychiku klientek, může jim zprostředkovat poznání, že mohou a umí pracovat a tak zvýšit v budoucnu naději na jejich uplatnění na běžném trhu práce. Současně si uvědomujeme, že životní styl klientek vtiskuje do jisté míry vzorce chování také jejich dětem.

 


Projekt je realizován s podporou Nadačního fondu Betlém nenarozeným.

 

©2010 OPS Dlaň životu | webdesign eLoading